Příběh duly

Vystudovala jsem matematiku na Univerzitě Karlově, pracovala jsem ve velkých firmách pro průzkum trhu i v zahraničním státním sektoru.

Jak už to ale občas bývá, mateřství obrátilo můj život vzhůru nohama. A tak jsem po druhém porodu začala mít pocit, že bych mohla být podporou ostatním ženám a provázet je tím úžasným obdobím kolem porodu, pomoci jim co nejvíce využít jeho sílu a potenciál a podpořit je na cestě za objevováním svého ženského sebevědomí.

Sama jsem prožila jsem dva vaginální porody v nemocnici a jeden doma.

Na první porod jsem se důkladně připravila informacemi, ale hlava je nepředala tělu, chybělo spojení. Takže ačkoliv to byl porod přirozený, byl velice fyzicky a psychicky náročný. Nebýt přítomné duly, souhlasila bych asi s čímkoliv, hlavně ať už to skončí.

Na druhý porod už jsem se snažila připravit více propojením těla a mysli a porod byl pak úžasný zážitek. Bolest nebyla nepřítel, ale pomocník. Tělo vědělo, co má dělat, a celý proces tak mohl zůstat v mých rukách.

Při třetím porodu jsem chtěla mít klid a pohodlí a tak vzhledem k tomu, že jsem neměla v těhotenství žádné komplikace, zvolila jsem asistovaný domácí porod. Navíc už jsem věděla, že mé tělo opravdu porodit umí. Bylo krásné být ve svém prostředí celou dobu před porodem, během něho a i po něm. Také jsem si potřetí konečně dovolila prožít i krásné šestinedělí s miminkem v posteli, což bylo jakési přirozené završení porodu.


Vzdělání a kurzy

2015 – 2017 výcvik pro duly (České duly)
únor 2016 – kurz Hypnoporod (Jemné zrození)
srpen 2016 – kurz Rebozo technik
listopad 2016 – kurz Laktační poradenství (Laktační liga)Informace o službách pro osobní rozvoj najdete zde:

www.katerinakulhankova.cz