Služby

Mohu Vám nabídnout především individuální péči.

Každá žena má v danou chvíli jiné potřeby, které potřebuje naplnit, jiná očekávání, přání a obavy spojené s porodem a mateřstvím, jinou minulost i současné možnosti.

Plně respektuji danou ženu a podporuji jí v tom, aby byla při porodu vyrovnaná, a tím si zajistila optimální podmínky pro krásné okamžiky zrození.

Veškerá má pomoc je vždy pouze v takové intenzitě a obsahu, který si žena sama určí.

Uvolněná u porodu – kurz

V současné době máme informace, které se dříve těžko hledaly. Máme jich možná až moc. Hlava totiž u porodu nadělá někdy více škody než užitku.

Hodně se mluví o tom, že u porodu je důležité hlavu vypnout a napojit se na Vaše tělo a na miminko. Ale jak? Do práce často žena chodí ještě měsíc před porodem a tam většinou nic takového dělat nepotřebuje.

Ze své zkušenosti i ze zkušenosti žen, které jsem provázela, vím, že začít s tímto lazením se na sebe až v porodnici je většinou pozdě. Překvapí nás stahy, strach i změna prostředí a pak se jenom modlíme, ať už to hlavně nějak skončí.

Každá žena porod prožije jinak, nic není dobře nebo špatně. Ale už víme, že naše mysl ovlivňuje tělo a toho můžeme využít v náš prospěch. Neovlivníme samozřejmě vše, navíc když do hry vstupuje i práce miminka. Můžeme ale vyjít naproti tomu, aby porod byl pozitivní zážitek, ze kterého můžeme dále čerpat.

A proto na kurzu propojíme informace s prožitkem, budeme se ladit na své tělo a na miminko, budeme poznávat ženskou energii. To vše proto, abyste se k tomu mohly při porodu lehce vrátit a měly na co navázat.

Projdeme si nejdříve informace k jednotlivým tématům (příprava na porod, porod, kojení a šestinedělí), uděláme si společnou relaxaci, podíváme na to, co by nás mohlo při porodu brzdit a zkusíme navázat kontakt se sebou i s miminkem. Vytvoříme si něco, co si budete moci vzít s sebou k porodu a co Vám pomůže vrátit se k sobě a k miminku. Samozřejmě dáme prostor i dotazům. Z hlediska informací se zaměříme zejména na tato témata: příprava na porod – pozdní těhotenství, jak se připravuje tělo na porod, taška do porodnice, kdy odjet, doprovod, umělé a přirozené vyvolání porodu, dýchání u porodu porod – porodní plán, fáze otevírání – průběh, dýchání, tlumení bolesti přirozné i chemické, co očekávat v porodnici, fáze tlačení, porod placenty, bonding kojení – výhody kojení, složení mateřského mléka, výživa kojící ženy, jak funguje laktace, techniky kojení, možné obtíže, nácvik masáže a odstříkávání prsu šestinedělí – potřeby a podpora v šestinedělí, péče o miminko, neklidné děti

Individuální předporodní příprava

Tato forma předporodní přípravy se zaměřuje na individuální potřeby dané ženy nebo páru. Součástí je rozebrání témat, která mohou ovlivňovat hladký průběh porodu (obavy, strachy, zážitky, vztahy, předchozí porody atd.), a posílení sebedůvěry ženy ve své vlastní tělo. Příprava je doplněna nabídkou relaxačních technik a vizualizací, které podporují napojení na vlastní tělo a miminko. Témata z klasického předporodního kurzu (viz výše) jsou probírány dle konkrétních požadavků.

Individuální předporodní příprava s Access Bars

Acces Bars je velice příjemný a snadný způsob, jak se zbavit všeho, co nám překáží v hlavě. Proto ho ráda používám v těhotenství a při přípravě na porod, kdy se žena ráda zbaví různých obav a přesvědčení, která jí brání prožívat tyto události v klidu a v lehkosti. Často si daná omezení ani neuvědomujeme, protože už jsou dlouho součástí našeho systému.

Každé setkání bude rozděleno zhruba na 2 poloviny – v první části probereme Vaše otázky ohledně těhotenství, porodu, kojení a šestinedělí jako v případě klasické individuální přípravy. Toto však bude doplněno o čištění energíí, které se v souvislosti s těmito tématy objeví. Druhá polovina bude věnována sezení Access Bars, při kterém dochází k rozpouštění omezení, která v sobě držíme a z kterých tvoříme svoji realitu. Podrobnější informace o Access Bars najdete dole na stránce nebo zde.

Doprovod k porodu – tuto službu v současné době nenabízím

Nabízím dva balíčky doprovodu k porodu – s pohotovostí a bez pohotovosti.

Doprovod na poslední chvíli (bez držení pohotovosti) nabízím nově a to vzhledem k tomu, že některé ženy se chtějí o doprovodu rozhodnout až na poslední chvíli bez jakýchkoliv závazků – až podle aktuální situace.

Součástí obou těchto balíčků je práce s energií (žena tuto službu samozřejmě využít nemusí). Mám velmi dobré zkušenosti zejména s využíváním nástrojů Access Consciousness. Před porodem a po něm nabízím ženám tělesné procesy nebo Access Bars. Běhěm porodu kromě běžné péče spouštím ženě různé tělesné procesy, které jsou v danou chvíli přínosem. Vše působí velmi příznivě na psychiku, průběh porodu i na hojení. Konkrétně se to může projevit např. tak, že po Access Bars zmizí nepříjemné obavy před porodem či názory na to, jak by měl porod vypadat, a po porodu tento prožitek energeticky vyčistí. Tělesné procesy zase připravují tělo na porod, po porodu působí zejmnéna na stahování bříška a hojení jizev. Podrobnější informace o těchno nástrojích najdete dole na stránce nebo zde.

Doprovod k porodu s pohotovostí

Poprvé se s klienty potkávám na nezávazné seznamovací schůzce, kde představuji roli duly a služby, které poskytuji. Tato schůzka trvá maximálně hodinu a je zdarma. Je pro mě důležité, abychom se poznali dříve, než se pro můj doprovod nebo konzultace rozhodnou. Ujasníme si, co ode mne mohou očekávat a jak jako dula pracuji. Na první schůzce taky dávám klientům k nahlédnutí smlouvu o spolupráci, kterou si můžou v klidu doma přečíst. Toto setkání většinou odpadá v případě, že se s ženou známe z konzultací či předporodní přípravy.

Když navážeme spolupráci, vidíme se před porodem jedné předporodní schůzce. Ta většinou probíhá v domácnosti klientky pro větší intimitu a prostor k vyzkoušení úlevových a poloh a práci s rebozem. Probíráme také proces porodu, možnosti péče v porodnicích, komunikaci s personálem a psaní porodních přání, mluvíme o předchozích porodech, obavách, postupu při komplikacích, roli partnera u porodu, atd… Vše na základě Vašich dotazů a potřeb, takže tato předporodní schůzka vypadá u každé klientky jinak. Pokud má žena zájem, provedeme také na poslední schůzce (od ukončeného 38. týdne těhotenství) vaginální napářku za účelem uvolnění porodních cest.

Dva týdny před stanoveným termínem porodu začínám držet pohotovost. Toto v praxi znamená, že od této doby jsem k dispozici na telefonu a kdykoliv jsem připravena Vás přijít k porodu podpořit. Je samozřejmě lepší mě informovat už v době, kdy se začíná „něco dít“, abych pak mohla vyjet co nejdříve.

U porodu jsem celou dobu přítomna, podporuji pár nebo ženu podle naší předchozí domluvy – pomáhám s masážemi, změnami poloh, komunikací s personálem, tvořím co nejvíce příjemné prostředí pro porod. Po narození miminka většinou zůstávám na porodním sále s rodiči 2 hodiny, kdy je ještě mohu podpořit v péči o miminko.

V průběhu šestinedělí se s klientkou ještě jednou setkáme na poporodní schůzce, která slouží k rekapitulaci porodního zážitku, sdílení a k podpoře v péči o miminko.

Pokud mě klientka k porodu nezavolá, účtuji si polovinu ceny celého balíčku za držení pohotovosti. Pokud porod nestihnu z důvodů na mé straně, klientka neplatí nic. Pokud porod nestihnu z důvodu opožděné výzvy k výjezdu nebo z důvodu rychlého porodu, účtuji si 3/4 ceny tohoto balíčku za držení pohotovosti a výjezd. V ceně balíčku není zahrnuto cestovné.

Doprovod k porodu na poslední chvíli (bez pohotovosti)

Tuto formu doprovodu k porodu nabízím pouze ženám, se kterými se již znám a tedy vím, jakou formu podpory potřebují. Může to být po individuální konzultaci nebo po jakékoliv formě předporodní přípravy.

Výhodou tohoto balíčku je, že klientka není vázána k jakémukoliv využití mých služeb. Může se rozhodnout na začátku porodu nebo v jeho průběhu, že by ocenila mou přítomnosti, a v tomto okamžiku mě kontaktovat. V tu chvíli se domluvíme na tom, za jak dlouho jsem schopna k porodu dojet a zda tedy klientka využije moje služby nebo ne. Pokud ano, teprve nyní dochází k plnění smlouvy.

Zde pak platí to samé jako v předchozím balíčku – podporuji pár nebo ženu podle naší předchozí domluvy – pomáhám s masážemi, změnami poloh, komunikací s personálem, tvořím co nejvíce příjemné prostředí pro porod. Po narození miminka většinou zůstávám na porodním sále s rodiči 2 hodiny, kdy je ještě mohu podpořit v péči o miminko.

V případě účasti u porodu se pak v průběhu šestinedělí s klientkou setkáme ještě jednou na poporodní schůzce, která je součástí balíčku a která slouží k rekapitulaci porodního zážitku, sdílení a k podpoře v péči o miminko.

Pokud porod nestihu, ačkoliv jsem dojela v domluvené době, účtuji si za výjezd polovinu ceny celého balíčku. V ceně balíčku není zahrnuto cestovné.

Konzultace

Jednorázové konzultace po telefonu nebo při osobním setkání.

Poporodní péče

Ráda Vás podpořím také v období šestinedělí, a to zejména v těchto oblastech: v nerušeném kontaktu s miminkem, v kojení, při nošení miminka, sdílení zážitků z porodu a šestinedělí, v zajištění Vašeho pohodlí.

Zpracování placenty

Pro informace ohledně zpracování placenty mě prosím kontaktujte.

Půjčování literatury a pomůcek

Knihy Hypnoporod – Marie Mongan
Aktivní porod – Janet Balask
Zdravé těhotenství, přirozený porod – Ingeborg Stadelman
Vychováváme děti a rosteme s nimi – Naomi Aldort
Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly – Faber, Mazlish
Radost ze zdravých dětí – Strnadelová, Zerzán
Šátkování – Jana Turnovská
Svoboda a hranice, láska a respekt – Rebeca Wild
The Baby-led Weaning Cookbook – Rapley, Murket
Hry pro maminky s dětmi – Jana Hanšpachová
Jak se domluvit s kojencem a batoletem – Terezie Vasilovčík Šustová
Vývoj miminka před narozením – Hourová, Králíčková, Uher
Nejšťastnější miminko v okolí – Harvey Karp
Nejšťastnější batole v okolí – Harvey Karp
Pomůcky formovače bradavek Medela
chrániče bradavek Medela
pumpička Aniball
manuální odsávačky mléka (Medela a Tommee Tippee)

Nástroje Access Consciousness (nejen pro těhotné)

Mám velmi dobré zkušenosti s používáním těchto nástrojů v období těhotenství a porodu. Vše působí velmi příznivě na psychiku, průběh porodu i na hojení. Konkrétně se to může projevit např. tak, že po Access Bars zmizí nepříjemné obavy před porodem či názory na to, jak by měl porod vypadat, a po porodu tento prožitek energeticky vyčistí. Tělesné procesy zase připravují tělo na porod, po porodu působí zejmnéna na stahování bříška a hojení jizev.

Access Bars®

Access Bars jeden ze základních nástrojů Access Consciousness. Je to relaxační, tělo i duši povzbuzující proces, který odstraňuje bloky v různých oblastech života.

Tím se nám začne rozšiřovat vědomí. Z hlavy odchází omezení, o kterých často ani nevíme, ale z kterých tvoříme naši realitu. Získali jsme je v průběhu života díky nějaké zkušenosti nebo převzali od rodičů, přátel či od společnosti.

Co se stane, pokud tato omezení (např. ve formě názorů, myšlenek, a soudů) z hlavy vypustíme? Objeví se nové možnosti, o kterých jsme často neměli ani tušení…

Sezení samotné je velmi příjemné a uvolňující. Nejvíce se podobá masáži hlavy, akorát zde účinku dosáhneme několik vteřin trvajícím dotykem bodů (tzv. „BAR“-ů). Lehký dotek terapeuta na těchto bodech ve specifických kombinacích umožní výměnu energie, která je zabloková v mozku a v těle a dokáže obnovit její proudění.

Těhotným ženám poskytuje tato metoda potřebné zklidnění. Často mají ženy v tomto období plnou hlavu informací a obav, neustále čelí názorům a radám z okolí. Ošetření Bars dokáže uvolnit omezující myšlenky a pocity, a obnovit tak pohodlí vlastního těla, které se lépe připraví na porod i následné hojení.

Sezení trvá individuálně cca 1,5 hodiny.

Access Energetic Facelift™

Access energetický facelift je jeden z tělesných procesů z Access Consciousness.

Je to pečující, léčebná a relaxační technika, jež využívá energii zejména k aktivaci vnitřních orgánů, což se pak projeví i v obličeji.

Díky této technice můžeme snáze regenerovat své tělo a mít více energie. Velmi blahodárně působí na hojení zranění či jizev. Formuje tělo do jeho optimálního tvaru.

Ošetření probíhá vleže. Praktik pomocí pozic rukou v horní části těla a na obličeji spouští mnoho tělesných energií.

Proces trvá přibližně 1,5 hodiny.

Akustické ošetření těla™

Co když nejsme obětmi okolností? Co když jsme těmi, kdo svou realitu opravdu tvoří?

Pokud se ptáte na otázku „Co jiného je ještě možné?“, vystupujete tím mimo své dosavadní úhly pohledu na aktuální situaci a jste ochotni změnit svou realitu a otevřít se novým možnostem. Předtím jste si byli vědomi pouze jednoho možného způsobu, jak by se daná věc měla ukázat a teď se najednou ocitnete v prostoru nekonečných možností.

Prostorem nekonečných možností je akustická vibrace.

Vaše tělo má svou akustickou vibraci jako svůj původní plán, který je vždy k dispozici, aby se k němu mohlo vrátit. Nemoci a symptomy těla jsou tvořeny kombinací toho, co jsme převzali nebo vytvořli v podobě programů, soudů, úhlů pohledu a dalších limitací. Toto všechno pak začne původní plán těla překrývat.

Akustické ošetření těla je kombinace několika tělesných procesů Access Consciousness® a je založené na uvolnění polarity z těla a otevření prostoru umožnující změnu. Klient při ošetření většinou leží a praktik spouští energeticky a lehkým dotekem na různých částech těla tyto speciální tělesné procesy.

Už jedno sezení může spustit v těle procesy obnovy a léčení – vždy záleží na klientovi, jak velku změnu si při tomto jemném a účinnému procesu dovolí.

Podrobnější informace o službách pro osobní rozvoj najdete zde:

www.katerinakulhankova.cz


Fotografie z praxe